فروش انواع ظروف آشپزخانه اعم از:

  • ظروف تفلون
  • ظروف پلاستیکی
  • ظروف چوبی

_ ظروف تفلون

درمورد ظروف تفلون بدانید:

پُلی (تترافلوئورو اتیلن) ماده‌ ای بسپاری ساخته شده توسط شرکت مواد شیمیایی دوپونت DuPont است که کمترین ضریب اصطکاک را در بین کل مواد دارد و به همین دلیل در ساخت ظروف نچسب و نیز نوار آب‌بندی به کار می‌ رود. معروف‌ ترین سازنده تجاری این ماده دوپونت است که آن را با نام تجاری تفلون PTFE تولید می‌ نماید. این ماده تغییری شگرف در صنعت ظروف پخت و پز ایجاد کرد و پایه ای شد برای ساخت ظروفی به نام تفلون که امروزه در آشپزخانه ها وجود دارد. از ویژگی‌ های تفلون، نقطه ذوب این ماده‎ که 327 درجه سانتیگراد است و در بیشتر مواقع برای پخت‌ و پز عادی مناسب است. قابلمه و تابه‌ هایی که با پوشش تفلون در بازار موجودند چند ویژگی دارند. مهمترین ویژگی آن ها که باعث شد با عنوان “ظروف نچسب” هم در بازار شناخته شوند خاصیت نچسب بودن آن هاست که موجب مصرف کم روغن به هنگام طبخ هم می شود و در این امر نسبت به تمامی جنس و پوشش ها یکه تاز است. دیگر ویژگی آن مقاومت بالا در برابر حرارت و مواد شیمیایی است.

نکات مهم در هنگام استفاده:

استفاده نکردن از قاشق و کفگیر فلزی، قرار ندادن ظرف بدون آب یا روغن در معرض حرارت، شستشو با اسکاچ نرم و از همه مهتر پرهیز از بازسازی ظروف نکاتی است که در مورد ظروف تفلون باید رعایت شوند.


_ ظروف پلاستیکی

در مورد ظروف پلاستیکی بدانید:

این نوع ظروف پر استفاده ترین در همه خانه ها است ولی در طولانی مدت ممکن است خطرناک باشند. ولی جای نگرانی نیست فقط در صورتی که در مدت زمان بسیار طولانی مواد غذایی یا آب در آن قرار بگیرد بطور مثال اگر شش ماه آب در ظرف پلاستیکی قرار گیرد آن را آلوده میکند.


_ ظروف چوبی

در مورد ظروف چوبی بدانید:

برای نمایش و سرو غذا و همچنین تزئین میز پذیرایی از انواع ظروف چوبی اعم از کاسه چوبی، تخته سرو، کاسه، بشقاب، سینی چوبی و … استفاده می‌شود. فواید استفاده از ظروف چوبی بی‌شمار است. کاربرد گسترده استفاده از چوب به دلیل دوام، قابلیت انعطاف‌پذیری، زیبایی و پایداری آن است.

تراکم بافت چوب در تولید ظروف چوبی اهمیت ویژه‌ای دارد. چوب درختان مناطق پر بارش مثل آفریقا، جنوب شرق آسیا و آمریکای جنوبی برای تولید ظروف چوبی گزینه‌های مناسبی نیستند. همچنین برای تولید ظروف چوبی، چوب درختانی که تمام سال زیر نور خورشید هستند نیز توصیه نمی‌شود. بهترین چوب برای ظروف چوبی، چوب درختان مناطق سردسیر است که بافتی مقاوم، سخت و متراکم دارند.

آراد پرگاس ارائه دهنده این محصولات در فروشگاه اینترنتی خود میباشد.

(کلیک کنید.) لینک فروشگاه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *